Nasze osiągnięcia

Arhelan ponownie na liście Forbesa

Kolejny rok z rzędu zostało docenione nasze zaangażowanie w budowanie prężnej polskiej firmy. Miło jest nami poinformować że ponownie znaleźliśmy się na liście Diamentów Forbesa 2017. W tym roku jest to 5 miejsce na liście regionalnej i 158 na liście ogólnopolskiej. Arhelan na 976 miejscu, na liście 2000 Polskich Przedsiębiorstw i Eksporterów

Miło nam poinformować, że firma Arhelan Burzyńscy s.j. znalazło się na 976 miejscu na Liście 2000 Polskich Przedsiębiorstw i Eksporterów za działalność w roku 2014. Na uwagę zasługuje również fakt, że jest to o 11 miejsc lepszy wynik, niż w roku poprzednim. Dziękujemy wszystkim Pracownikom i Klientom firmy, bez których osiągnięcie takiego sukcesu nie byłoby możliwe.

Podlaska Złota Setka Przedsiębiorstw 2015

W 2015 roku Polska Sieć Sklepów Arhelan została ponownie wyróżniona w rankingu Podlaskiej Złotej Setki Przedsiębiorstw. Jesteśmy stabilną i dobrze prosperującą firmą o czym świadczy ponowne zajęcie 17 miejsca. Pomimo kryzysu i ciągłej walki z konkurencją dajemy radę utrzymać stały poziom. Głównym kryterium rankingu jest – niezmiennie od 10 lat – przychód. Kategorie dodatkowe to: zysk netto, zatrudnienie w woj. Podlaskim, przyrost zatrudnienia, największy udział eksportu w przychodach.
ORZEŁ DYSTRYBUCJI FMCG

Miło jest nam poinformować, że w dniu 28 sierpnia 2015 roku firma Arhelan została wyróżniona  prestiżową nagrodą ORZEŁ DYSTRYBUCJI FMCG Magazynu Życie Handlowe w kategorii sprzedaż detaliczna. Program ten ma na celu promowanie uczciwych i rzetelnych przedsiębiorców, zajmujących się sprzedażą produktów szybko zbywalnych. Bardzo dziękujemy za zaufanie, którym nas Państwo obdarzyliście. 
SUPERFIRMY 2015 - NAGRODA SPECJALNA w kategorii: Działania na rzecz społeczności lokalnej

Uprzejmie informujemy, iż w 6. edycji rankingu SUPER FIRMY 2015, w którym najważniejszym kryterium jest społeczna odpowiedzialność biznesu firma Arhelan Burzyńscy sp. j. otrzymała nagrodę specjalną - w kategorii: Działania na rzecz społeczności lokalnej.Polska Sieć Sklepów Arhelan w 2013 roku założyła Fundację Arhelan – SPOŁECZNIE ODPOWIEDZIALNI pod szyldem której aktywnie wpisuje się w życie lokalnej społeczności. Organizuje zbiórki na rzecz najbardziej potrzebujących, sponsoruje wiele akcji charytatywnych, wspiera sport i kulturę regionu. Gazele Biznesu 2014

Uprzejmie informujemy, że w lutym 2015 ponownie zostaliśmy nagrodzeni w rankingu Gazele Biznesu. Ranking Gazele Biznesu - to ranking najdynamiczniej rozwijających się małych i średnich firm. Pierwsza edycja rankingu Gazele Biznesu odbyła się w 2000 roku. Gazela to firma małej lub średniej wielkości, która dzięki niezwykle dynamicznemu rozwojowi doskonale daje sobie radę wśród nawet znacznie większych konkurentów.
Autorem rankingu jest Coface Poland, która jest odpowiedzialna za weryfikację danych zgłoszonych przedsiębiorstw. W każdej edycji rankingu badano wyniki firmy za pełne trzy poprzedzające lata. W bieżącej piętnastej edycji zweryfikowano wyniki osiągnięte w okresie 2011, 2012 i 2013.
Dziękujemy klientom, którzy zaufali sklepom naszej sieci. To dzięki temu nasze wyniki były odpowiednie, aby zakwalifikować się do rankingu.    Polish Masters of Business

Z wielką satysfakcją informujemy, że 26 września 2014 Polska Sieć Sklepów Arhelan Burzyńscy SJ. została wyróżniona statuetką Polish Masters of Business w regionie Wschodnim.  
W konkursie Polish Masters of Business nagrodzone zostały najlepsze firmy z poszczególnych regionów kraju, które nie tylko generują wysokie dochody, ale również z determinacją z roku na rok zwiększają swoje przychody oraz udział w rynku.

Diamenty miesięcznika Forbes

Jesteśmy bardzo dumni z tego, że Polska Sieć Sklepów Arhelan od 2010 rokrocznie jest nagradzana w zestawieniu Diamenty miesięcznika Forbes. Lista Diamentów Forbesa jest opracowana na podstawie szwajcarskiej metody wyceny wartości firm. Uwzględnia ona zarówno wyniki finansowe, jak i wartość majątku poszczególnych przedsiębiorstw. Umożliwia także zmierzenie potencjału firmy, przy uwzględnieniu wielkości realizowanych inwestycji oraz zdolności do powiększania sprzedaży i zysków.
W zestawieniu, znajdują się firmy, które w trzech ostatnich latach najbardziej dynamicznie zwiększały swoją wartość. Nagrodzone firmy dzielone są na trzy kategorie wg przychodów ze sprzedaży. Firma Arhelan Burzyńscy Sp.J. do 2014 roku była klasyfikowana jako średnie przedsiębiorstwo, natomiast od 2015 roku jest klasyfikowana jako duże przedsiębiorstwo. W 2016 firma po raz pierwszy zajęła pierwsze miejsce w rankingu. 

   
 
   

   
Podlaska Złota Setka Przedsiębiorstw 2014

Miło jest nam poinformować, że Pani Helena Burzyńska – współwłaścicielka sieci sklepów Arhelan otrzymał najważniejszą nagrodę Złotej Setki Przedsiębiorstw 2013. Pani Helena został wybrana Menażerem Roku. Spośród 10 kandydatów wybrali ją członkowie 500 największych firm z regionu. 

Jednocześnie firma Arhelan Burzyńscy Sp. j. zajęła 17 miejsce w rankingu Podlaskiej Złotej Setki Przedsiębiorstw. Przy wyborze zwycięzcy kapituła brała pod uwagę m.in. dynamikę przychodu i zysku, płynność finansową, rentowność czy dynamikę wzrostu majątku trwałego w 2013 roku.

   


SUPERFIRMY 2014

Polska Sieć sklepów Arhelan Burzyńscy Sp.j. otrzymała tytuł "Superfirmy 2014" w powiecie bielskim. Organizatorem rankingu była Gazeta Współczesna i Wyższa Szkoła Ekonomiczna w Białymstoku. Ranking "Superfirmy" uważa społeczną odpowiedzialność biznesu jako szczególną wartość. Promuje firmy, które ją uznają za cenną w naszym regionie i zgodnie z nią kształtują swoje relacje z otoczeniem: środowiskiem naturalnym, pracownikami, partnerami biznesowymi i konsumentami. Ranking jest też pretekstem do wskazania nowych trendów i ścieżek w zakresie CSR w Polsce i na świecie.
 
 


Ranking Rzeczpospolitej - Lista 2000 Polskich Przedsiębiorstw i Eksporterów

Niezmiernie miło jest  nam poinformować, że firma Arhelan w roku 2013 znalazła się na 1200 miejscu w rankingu Polskie Przedsiębiorstwa i Eksporterzy - Lista 2000 publikowanym już po raz 12 przez Rzeczpospolitą. Jest to ranking dwóch tysięcy Polskich firm oraz eksporterów, których przychody ze sprzedaży przekraczają 100 mln złotych. Ranking powstał na podstawie ankiet wysłanych do ponad 5000 Polskich firm. Jest to zestawienie firm, które będą miały największy wpływ na krajową gospodarkę w najbliższym roku, stanowiące swego rodzaju przewodnik po polskiej przedsiębiorczości. Ranking ukazuje nie tylko wielkich potentatów, ale również niszowe podmioty gospodarcze, których wskaźniki wzrostu, sprzedaży i rentowności mają tendencję wzrostową. W 2012 roku firma Arhelan uplasowała się  na 1454 miejscu. Dziękujemy naszym klientom za zaufanie, którym nas obdarzają. To ono sprawia, że z każdym rokiem możemy starać się bardziej.  


Market Roku 2013

W roku 2013 sklep Arhelan nr 37 mieszący się przy ul. Jagienki 4 w Białymstoku dotarł do ścisłego finału konkursu „Market Roku 2013” w kategorii duży sklep spożywczy. Jest to ceniona w branży handlowej i poważana przez dostawców nagroda dla najlepszych placówek detalicznych. Przyznawana w czterech kategoriach: mały sklep (do 100 mkw.), średni sklep (101-250 mkw.), duży sklep (251-800 mkw.) i sklep wielkopowierzchniowy (powyżej 800 mkw.).


Mechanizm wyłaniania sklepów, które otrzymują prestiżowe wyróżnienie polega na wszechstronnej ocenie i obserwacji działania sklepu. Dziennikarze, wyposażeni w kamery i aparaty fotograficzne, udają się do wytypowanych placówek, które legitymują się najlepszymi wynikami finansowymi i wyróżniają się na tle konkurencji – rozmawiają z właścicielami, kierownikami i załogą. Pokłosiem takiej wizyty jest artykuł opisujący sklep-kandydata na łamach „Wiadomości Handlowych” (patrz. o nas w mediach). Redakcja nominuje do udziału w finale po pięć placówek w każdej kategorii, a niezależne jury złożone z 20 ekspertów wskazuje zwycięzców.Ambasador Przedsiębiorczości Kobiet - Helena Burzyńska

W 2012 roku szefowa Polskiej Sieci Sklepów Arhelan - Helan Burzyńska dołączyła do zacnego grona Ambasadorek Przedsiębiorczości Kobiet Polskiej Sieci Współpracy Ambasadorów Przedsiębiorczości Kobiet.
Polska Sieć Ambasadorów Przedsiębiorczości Kobiet jest wzorowana na Europejskiej Sieci Ambasadorów Przedsiębiorczości Kobiet i skupia Panie, które odnoszą sukcesy prowadząc swoje firmy i angażują się w pozabiznesową działalność społeczną.
Misją Ambasadora Przedsiębiorczości Kobiet w Polsce jest służyć własnym przykładem i promować przedsiębiorczość, innowacyjność i nową świadomość niezbędną dla rozwoju nowoczesnej gospodarki. 
Perły Polskiej Gospodarki 2012

Miło jest nam poinformować, że w 2012 roku firma Arhelan znalazła się na 37 miejscu w kategorii Duże Perły Polskiej Gospodarki 2012
Ranking ten jest tworzony z inicjatywy anglojęzycznego miesięcznika „Polish Market”. Tytuł Perły Polskiej Gospodarki zostaje przyznany na podstawie szczególnych kryteriów i metodologii. Wybór dokonywany jest na bazie algorytmu przygotowanego przez naukowców z Zakładu Mikroekonomii Instytutu Nauk Ekonomicznych Polskiej Akademii Nauk. Algorytm komputerowy pozwala wycenić przedsiębiorstwa, które w ciągu ostatnich trzech lat osiągnęły największy postęp w wykorzystaniu trzech czynników produkcji: kapitału, majątku trwałego i pracy. Jednak pozycja na liście rankingowej zależy nie tylko od wielkości firmy mierzonej wartością przychodów ogółem, ale również od jego efektywności, dynamiki i płynności finansowej. Dziękujemy wszystkim którzy przyczynili się do sukces naszej firmy.


Nagroda Newsweeka - Duże Firmy Rodzinne

Mamy zaszczyt poinformować, że w 2011 firma Arhelan Burzyńscy zajęła pierwsze miejsce w Rankingu Firm Rodzinnych w kategorii dużych w województwie podlaskim. Rok później firma znalazła się na drugiej pozycji.
Ranking tygodnika „Newsweek Polska” wyłania najbardziej dynamiczne firmy rodzinne. Podstawowym kryterium wyboru laureatów jest dynamika sprzedaży. 
Firma rodzinna, na potrzeby rankingu, definiowana jest jako przedsiębiorstwo, w którym przynajmniej dwóch udziałowców posiada powiązania rodzinne i jednocześnie kontrolują oni większość udziałów w przedsiębiorstwie. 

  


KOBIETA PRZEDSIĘBIORCZA 2011 Helena Burzyńska - laureatka Kapituły

Mamy zaszczyt poinformować, że w dniu 24 listopada 2011 współwłaścicielka firmy Arhelan – Pani Helena Burzyńska otrzymała tytuł Kobiety Przedsiębiorczej 2011. Konkurs został zorganizowany przez gazetę Kurier Poranny.
Konkurs docenił kobiety, które pokazały, że świetnie sobie radzą w biznesie, z powodzeniem prowadzą własne firmy, wcielają w życie biznesowe pomysły. Odnoszą sukcesy zawodowe, a jednocześnie nierzadko prowadzą domy, są matkami i wychowują dzieci. 
W imieniu laureatki dziękujemy za wszystkie dodane głosy.
Podlaska Złota Setka Przedsiębiorstw 2011

Jest nam miło poinformować, że nasza firma znalazła się w gronie stu najlepszych firm województwa podlaskiego w rankingu organizowanym przez „Kurier Poranny”- Podlaska Złota Setka Przedsiębiorstw.
„Złota Setka” to konkurs, będący rankingiem największych firm z terenu województwa podlaskiego. Na podstawie danych przesłanych przez przedsiębiorstwa działające na Podlasiu układana jest lista firm m.in. o największych przychodach, o największym zysku, czy o szczególnym znaczenia dla rozwoju regionu. W roku 2011 firma Arhelan uplasowała się na 28 miejscu, przeskakując o 14 oczek w górę w porównaniu do roku poprzedniego.
Za tak wysokim miejscem w rankingu stoją ludzie, którzy pomagają nam tworzyć naszą firmę, są to nasi klienci, którzy obdarzają nas zaufaniem robiąc zakupy w sklepach naszej sieci. Dzięki tak prostej czynności jak robienie codziennych zakupów nasza firma może się ciągle rozwijać. Dziękujemy. 
SUPERFIRMY 2011

Ranking Superfirmy 2011 organizowany przez „Gazetę Współczesną” oraz Wyższą Szkołę Ekonomiczną ma na celu wyróżnienie najlepszych firm w poszczególnych powiatach województwa podlaskiego, kierujących się zasadami biznesu odpowiedzialnego społecznie. Podczas oceniania przedsiębiorstw w rankingu brane było pod uwagę to, czy firma angażuje się w działalność społeczną, jak zarządza zasobami ludzkimi oraz na jakim poziomie kształtuje się wynik finansowy. 
Mamy zaszczyt poinformować, że kapituła przyznała 28 firmom tytuł Superfirmy 2011, a wśród wyróżnionych w powiecie bielskim znalazła się również nasza firma.
Sieć sklepów Arhelan to nie tylko firma handlowa, ale również firma wpisująca się aktywnie w życie mieszkańców regionu. Prowadzimy zbiórki żywności, sponsorujemy przeróżne akcje społeczne oraz organizujemy pikniki i konkursy integrujące ludzi. 
Diamenty FORBESA 2011

Z wielką satysfakcją informujemy iż w 2011 r. nasza firma po raz kolejny została dostrzeżona i doceniona przez redakcję miesięcznika "FORBES", który zaliczył nas do prestiżowego grona "DIAMENTY FORBESA 2011", klasyfikując nas na 3 pozycji w województwie podlaskim. Nasza obecność na tej liście, jako jednego z najszybciej rozwijających się i zwiększających swoją wartość przedsiębiorstw w kategorii firm średnich to potwierdzenie doskonałej kondycji naszej firmy, pozycji na rynku oraz zaufania, jakim darzą nas klienci.


Gazele Biznesu 2009

W roku 2009 nasza firma znalazła się wśród przedsiębiorstw wyróżnionych prestiżowym tytułem Gazela Biznesu. Uroczystość wręczenia nagród odbyła się 14 lutego w Hotelu Gołębiewskim. Prestiżowe wyróżnienie w imieniu firmy odebrała współwłaścicielka Helena Burzyńska.

Gazele Biznesu przyznawane są przez redakcję dziennika "Pulsu Biznesu" najbardziej prężnym i wiarygodnym przedsiębiorstwom, które wyróżniają się nieskazitelną reputacją, uczciwością wobec kontrahentów oraz pracowników, są rzetelnymi partnerami biznesowymi oraz osiągają bardzo dobre wyniki finansowe.
Tegoroczne wyróżnienie potwierdza iż już od kilku lat należymy do czołówki stabilnie rozwijających się przedsiębiorstw, które poprzez dynamiczny rozwój i aktywną działalność przyczyniają się do wzrostu gospodarczego w naszym regionie.